Jak zatrudnić obywateli Nepalu?

oryginalne teksty od profesjonalistów

Jak zatrudnić obywateli Nepalu?

Lipiec 16, 2019 Biznes i praca 0

Dla wielu z nas Azja jest kontynentem pięknym i słynącym z dynamicznego rozwoju. Rozwój ten jednak dotyczy głównie Chin czy Japonii. W Azji są jednak takie kraje gdzie stopa życiowa jest na bardzo niskim poziomie i obywatelom tych krajów często brakuje pieniędzy na pokrywanie podstawowych wydatków. Na dzień dzisiejszy te osoby często przyjeżdżają do pracy do naszego kraju. 

Zatrudnianie pracowników z Nepalu

jak zatrudnić pracowników z nepaluJednym z biedniejszych krajów azjatyckich z pewnością jest Nepal. Branżą, która się tam w miarę dobrze trzyma jest jedynie turystyka. Wpływ na to ma oczywiście bliskość gór. Jednak większość osób w Nepalu narzeka na zbyt mało dostatnie życie. Koniecznością często bywają wyjazdy do pracy do innych krajów. Wykorzystują to coraz częściej polskie firmy, które niekiedy decydują się nawet na opłacanie podróży tymże pracownikom żeby tylko podjęli pracę w polskiej firmie na długi czas. Mnóstwo pracodawców prowadzących działalność gospodarczą w Polsce zadaje pytanie jak zatrudnić pracowników z Nepalu. Otóż obecnie funkcjonują specjalne agencje pracy, które umożliwiają rekrutowanie obywateli Nepalu, Indii, Bangladeszu czy innych krajów azjatyckich. Agencje te mogą nam pomóc załatwić wszelkie niezbędne formalności dotyczące zatrudniania tychże osób. Na dzień dzisiejszy największym utrudnieniem jest załatwienie wizy. Jeśli uda nam się rozwiązać ten problem to możemy zyskać pracownika na bardzo długi czas.

Na chwilę obecną każdego dnia do Polski przylatują kolejne osoby pragnące podjąć w Polsce pracę. Najczęściej są to osoby zainteresowane pracą fizyczną. Obywatele Nepalu najczęściej decydują się na pracę na budowach lub też przy taśmach produkcyjnych. Niekiedy jednak zdarza się, że do Polski przylatują osoby, które posiadają dokumenty potwierdzające wyuczenie konkretnych zawodów.